چاپ جعبه

 

چاپ جعبه


چاپ جعبه

چاپ و بسته بندی انواع جعبه

فروش یک محصول تنها به کیفیت محصول بستگی ندارد ، بلکه مهم‌ ترین مرحله برای فروش محصول چاپ وبسته بندی جعبه محصولاتیه که در فروشگاه‌ها و مغازه‌ها بتواند نظر مشتریان را به سمت ویترین و دیزاین نمایشگاهی شما جلب کند.


بنابراین نوع بسته بندی و چاپ جعبه محصول در میزان فروش آن نقش به سزایی را ایفا میکند. یک محصول باکیفیت همراه با چاپ و بسته‌ بندی خوب می‌تواند سطح فروش شما را در بازار پر رقابت امروزهه بالا ببرد ، چون مشتریان شما در مرحله اول به چاپ و بسته بندی کار شما نیگاه میکنند. از این رو همین امر موجب شده تا تولید کنندگان و کارخانجات بزرگ در سرتاسر جهان بخشی از شرکت خود را به طراحی و چاپ بسته ‌بندی محصولاتشان اختصاص دهند.


شاید برایتان پیش بیاید پس از طراحی و قبل از ارسال آن جهت چاپ ، آماده کردن یک ماکت نمونه از طرح می‌تواند ایرادات کار را برطرف کند به این معنی که اجرا طراحی اولیه و تحقیق وبررسی با درنظر گرفتن ابعاد و اندازه و نهایی کردن کار ، جهت چاپ وبسته بندی از اهمیت بسیار بالایی در تبلیغات شما برخوردار است. چاپ جعبه در مدلها ، جنس‌ها و افکت‌های پوششی مختلفی قابل تولید و چاپ است که در ادامه به تفکیک به توضیح هر کدام می‌پردازیم.


چاپ جعبه های غذایی

برای چاپ جعبه های مواد غذایی از چه نوع مقواهای استفاده میشود؟ وازچه نوع مقوایی نباید استفاده کرد؟ مقواهایی همچون پشت طوسی به دلیل اینکه از بازیافت کاغذهای پوشال و مقوا تولید میشود نسبت به سایر مقواهای موجود در بازار قیمت کمتری دارد لازم به ذکر است که مقوای های بازیافتی و پشت طوسی به دلیل دارا بودن قابلیت بازیافت برای بسته ‌بندی محصولات غذایی و بهداشتی که در تماس مستقیم با مقوا قرار می‌گیرند مناسب نیست و باید از مقواهای مثل مقوای پلی اتیلن یا ایندربرد (مقواهایی جهت بسته بندی آب میوه ومواد غذایی) با کیفیت بالاتری استفاده می گردد.


چاپ جعبه بهداشتی

برای چاپ جعبه‌های محصولات غذایی و خوراکی ، آرایشی بهداشتی و دارویی باید از مقوای ایندربرد (بهداشتی) و یا پشت سفید استفاده کرد. این نوع مقواها از لحاظ بهداشتی مورد تایید بهداشت جهانی هستند و از لحاظ کیفیت چاپ نیز از مقواهای دیگر کیفیت بالاتری دارند. نکته دیگری که در مورد مقوای ایندربرد باید اشاره کرد این است که مقوا از لحاظ ضخامت و استقامت (در اصطلاح زیر دست) نسبت به سایر مقواها برتری دارد برای چاپ مقوای ایندربرد بالای ۳۰۰ گرم معمولا از دستگاه‌های رولند استفاده می‌شود. به این صورت که بعد از چاپ ، پشت مقوا سلفون براق کشیده می‌شود این تکنیک معمولا برای محصولات غذایی مانند شیرینی ، حلوا،کیک و ساندویچ که احتمال پس دادن روغن دارند مورد استفاده قرار میگیرد ، در این حالت جعبه دیگر روغنی نشده و حالت خود را از دست نداده و سالم می‌ماند.


تخصص در چاپ

چاپ انواع بسته بندی و جعبه

از اقلام مواد غذایی و دارویی گرفته تا کالاهای مصرفی و لوازم خانگی و کالاهای صنعتی و استراتژیک مانند محصولات پتروشیمیایی همه با چاپ بسته بندی مرتبط هستند. وظیفه اصلی بسته بندی محافظت از محصول است. چاپ بسته بندی با برچسب‌های استاندارد این امکان را به ما می‌دهد تا متوجه شویم چه نوع محصولی داخل بسته قرار دارد و شرایط حفظ و نگهداری آن چگونه است. سازمان جهانی استاندارد (ISO) و سازمان‌های معتبر و ملی استاندارد کشورهای پیشرفته گام‌های مهمی در تدوین استانداردهای بسته بندی و مشخصات فنی آن برداشته‌اند.


طراحی بسته بندی شامل طراحی فیزیک بسته بندی و گرافیک آن است. در زمان حاضر به نظر می‌رسد طراحی بسته بندی باید زیرگروه طراحی محصول باشد به گونه‌ای که به طراحی و چاپ بسته بندی به عنوان جزئی از کمپین عملیات طراحی محصول نگریسته شده و همپای آن شروع شود و انجام یابد. امروزه جایگاه ساخت و چاپ بسته بندی در این حجم عظیم کالا و محصولات امری مهم و تاثیر گذار در فروش می باشد .


چاپ هولوگرام /جعبه/ چاپ جعبه/هاردباکس/چاپ هارد باکس /هولوگرام/چاپ کارتن/کاتالوگ/چاپ

ارتباط از طریق واتس آپ